Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. postawił na nowoczesny rozwój

W 2022 roku Port Lotniczy Bydgoszcz S.A. obsłużył 253 361 pasażerów. Co oznacza wzrost o 155% w porównaniu do 2021 roku. Koniec roku przyniósł istotne zmiany w siatce łączącej port lotniczy Bydgoszcz S.A. Ważnym wydarzeniem ostatnich miesięcy było uruchomienie regularnych połączeń Wizz Air.

Za nami rok pełen wyzwań związanych z dalszą odbudową ruchu pasażerskiego, a na horyzoncie pojawiły się kolejne spowodowane wojną wywołaną przez Rosję w Ukrainie. Cel stanowi główne wyzwanie dla większości przedsiębiorstw w Europie i na świecie, a także rozbudowa siatki połączeń, co wkrótce się ziści i głęboko w to wierzę” – podkreślił Edward Hartwich, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz S.A.

Na początku grudnia, irlandzki Ryanair uruchomił nowe połączenie do Bristolu, które pozwala na loty dwa razy w tygodniu. Rok 2022 odznaczył się nieustanną przebudową i rozbudową portu lotniczego, do tego jak funkcjonował przed pandemią. Udało się również uruchomić pierwszą instalację fotowoltaiczną. Rok 2019 był bowiem najlepszym okresem dla bydgoskiego portu.