Bydgoszcz jako pierwsze miasto w Polsce będzie miało najnowocześniejszy tabor

PESA, wygrała w ubiegłym roku przetarg na wyprodukowanie dla miasta Bydgoszcz niskopodłogowych tramwajów. Właśnie otrzymała zamówienie na kolejnych 11 pojazdów. Pierwszych 10 pojawiło się już w poprzednim roku. Jeśli wszystko pójdzie po myśli prezydenta miasta, Bydgoszcz w niedalekiej przyszłości może być pierwszym miastem w Polsce, gdzie jeździć będą tylko niskopodłogowce.

„Po ulicach Bydgoszczy jeździ aktualnie 35 niskopodłogowych tramwajów – 33 swingi i dwa tramicusy, reszta to wysłużone, czerwone Konstale. Po zakupie 40 kolejnych nowych pojazdów, wszystkie stare tramwaje pójdą w odstawkę. Będziemy mieli łącznie 75 pojazdów, co pozwoli nam niemal całkowicie zastąpić istniejącą flotę” – zapowiada Rafał Grzegorzewski, zastępca dyrektora ds. transportu w Zarządzie Dróg Miejskich i Komunikacji Publicznej.

Włodarze miasta Bydgoszcz wzięli sobie do serca opinie mieszkańców. Niejednokrotnie zwracali oni uwagę na stare tramwaje i małą ilość połączeń. Wiele wskazuje, że ma się to wkrótce zmienić.