Posypią się kary za brak segregacji odpadów

Mieszkańcy jednego z budynków przy ul. Walecznych z Bydgoszczy otrzymali kolejne ostrzeżenie za brak segregacji odpadów. Sprawa jest bulwersująca, gdyż jak większość przyznaje stosują się do zasad segregacji.

Firma Corimp, która zajmuje się odbieraniem odpadów, po raz kolejny przyznała czerwoną kartkę za brak segregacji szkła. Kara przyznana na pojemnik ze szkłem wynosi aż 40 tysięcy złotych. Karę tę, jeśli nie poprawi się sposób segregacji, będą musieli zapłacić mieszkańcy bloku przy ul. Walecznych 6.

„Prosimy potraktować sytuację poważnie, segregować śmieci zgodnie z przepisami oraz – jeżeli ktoś posiada taką wiedzę – o informację, kto dokonał danego przewinienia” – podkreślono w komunikacie spółdzielni.

Grzegorz Dudziński, prezes RSM „Jedność” powiedział, że ma nadzieję, że Corimp nie będzie nakładał kar finansowych na mieszkańców okolicy, bo konsekwencje poniosą także ci, którzy prawidłowo segregują odpady.

„Po przedstawieniu przez firmy kosztorysów takiej operacji, okazuje się, że to są pieniądze, którymi nie dysponujemy” – wyjaśnił Grzegorz Dudziński. Pojawił się również pomysł założenia monitoringu przy koszach na śmieci.