Poszukiwany motocyklista, który spowodował wypadek

W niedzielę, 26 maja, tuż przed godziną 16:00, w Bydgoszczy przy skrzyżowaniu alei Jana Pawła II i ulicy Ujejskiego doszło do niefortunnego incydentu. Policjant został ranny i przewieziony do szpitala, kiedy podczas próby zatrzymania motocyklisty doszło do wypadku. Osoba kierująca jednośladem nie zastosowała się do wezwania do zatrzymania i jest obecnie poszukiwana przez służby porządkowe.

Według informacji uzyskanych od jednego ze świadków tego wydarzenia, pościg za motocyklistą, który odmówił zatrzymania się na żądanie policji, rozpoczął się w centrum Bydgoszczy. Niefortunnie dla funkcjonariusza, podczas próby zatrzymania sprawcy doszło do wypadku. Wszystko to miało miejsce niedaleko skrzyżowania alei Jana Pawła II i ulicy Ujejskiego. Dyżurny otrzymał zgłoszenie o tym incydencie około godziny 15:50.

Policjant, chcąc zatrzymać uciekiniera, podjął ryzykowny pościg, który niestety zakończył się wypadkiem. Zespół ratownictwa medycznego musiał zabrać rannego funkcjonariusza do szpitala. Jak poinformowała oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, komisarz Lidia Kowalska, policjant ma szczęście, jego stan jest dobry i doznał jedynie ogólnych potłuczeń.

Mimo wszystko, sprawca całego zamieszania, kierujący motocyklem, nadal nie został zatrzymany i jest poszukiwany przez służby porządkowe. Śledztwo prowadzi Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Jak podkreśliła komisarz Lidia Kowalska, celem policji jest zatrzymanie sprawcy tej sytuacji. Chociaż śledztwo jest wciąż trwające, wszystko wskazuje na to, że niedługo zostanie rozwiązane.