Powrót sezonowego połączenia lotniczego Bydgoszcz-Kraków

Sezonowe połączenie lotnicze między Bydgoszczą a Krakowem wraca do oferty 16 czerwca, z inauguracyjnym lotem Polskich Linii Lotniczych LOT. Samolot wystartuje z krakowskiego lotniska o 20:40 i dotrze do Bydgoszczy o 21:50.

Kierunek do Krakowa jest bardzo atrakcyjny dla mieszkańców regionu Kujawsko-Pomorskiego, gdyż miasto to słynie ze swoich zabytków, bogactwa przyrody nad Wisłą oraz restauracji oferujących wyjątkowe smaki. Edward Hartwich, prezes Portu Lotniczego Bydgoszcz, zachęca do korzystania z tego sezonowego połączenia, dzięki któremu podróż do stolicy polskiej turystyki zajmie tylko godzinę.

Loty będą odbywać się dwa razy w tygodniu, z przylotem do Bydgoszczy w piątki o godzinie 21:50 i wylotem z Bydgoszczy do Krakowa w soboty o 6:50. Druga rotacja przewiduje te same godziny przylotów i wylotów, z tym że lądowanie nastąpi w poniedziałki, a starty – we wtorki.

Monika Mejsner-Hermelin, członek zarządu Portu Lotniczego Bydgoszcz, podkreśla, że rozkład lotów został dostosowany do potrzeb pasażerów. Połączenie jest świetną okazją na weekendowy wypad do Krakowa, a także dla osób podróżujących służbowo. Wiele firm z regionu Kujawsko-Pomorskiego prowadzi współpracę z przedsiębiorcami z południa Polski, a krakowskie lotnisko oferuje wiele możliwości dalszych podróży po Europie i świecie.