Prace wodociągowe w Bydgoszczy: 50 punktów remontowych i wiele utrudnień

Obecnie, na terenie Bydgoszczy trwają intensywne prace związane z budową i przebudową kanalizacji deszczowej. Lokalizacji, w których prowadzone są roboty wodociągowe jest aż 50. Mimo, że mieszkańcom dokuczają liczne utrudnienia spowodowane tymi pracami, zastanawiają się oni nad celem budowy tak dużej ilości zbiorników retencyjnych.

Roboty związane z układem wodociągowym są prowadzone w różnych częściach miasta, między innymi na al. Wyszyńskiego, ul. Gdańskiej czy placu Wolności. Inne miejsca to ulice Sułkowskiego, Kcyńska, Rekinowa, Powstańców Wlkp., Jagiellońska oraz Stary Port.

Ostateczne zakończenie całego projektu ma nastąpić w grudniu 2023 roku. Pomimo to, prace na niektórych lokalizacjach kończą się już teraz, jak to jest w przypadku ul. Gdańskiej. Zgodnie z planem, prace wodociągowe na tej ulicy dobiegną końca 15 sierpnia, a tramwaje powinny wrócić tam nieco później. MWiK informuje również o kończących się pracach przy budowie kanału na ulicach Kcyńskiej i Sułkowskiego Reja/Skargi.

Niestety, bydgoszczanie doświadczają wielu problemów wynikających z faktu, że inwestycje realizuje się jednocześnie w wielu miejscach miasta. Ma to wpływ na utrudnienia w ruchu miejskim i samochodowym. Dodatkowo problemem są inne remonty realizowane przez drogowców, zwłaszcza w centrum miasta oraz na ulicach Fordońskiej, Toruńskiej i Kazimierza Wielkiego.

Na temat postępów prac, możliwości podziału inwestycji na etapy czy terminu zakończenia wszystkich robót odsyłano do inwestora – miejskich wodociągów. Jednak nie wszystko to przekonało mieszkańców. Część z nich zwraca uwagę na fakt, że zarząd powinien im dostarczyć informacji na temat okresu czasu, na który ulice są wyłączone z ruchu.