Pracownicy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób zatrzymali dwóch poszukiwanych unikających więzienia

Pracownicy Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy z sukcesem zakończyli poszukiwania dwóch mieszkańców regionu, którzy celowo próbowali uniknąć odbycia kary więzienia. Między innymi 32-letni mężczyzna skazany za kradzież oraz posiadanie zabronionych substancji oraz 51-latek, który odpowiadał za fałszowanie dokumentów.

Zaledwie 48 godzin potrzebne było funkcjonariuszom z Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy, aby namierzyć i aresztować 32-letniego mieszkańca powiatu chełmińskiego.

Mężczyzna ten został skazany nieodwołalnym wyrokiem Sądu Rejonowego w Chełmnie w roku 2021. Kara wyniosła dwa lata i osiem miesięcy pozbawienia wolności za kradzież oraz posiadanie nielegalnych substancji. Mimo to, zlekceważył wyrok sądu i próbował uniknąć odbycia kary. W rezultacie, w kwietniu poprzedniego roku wyemitowano za nim list gończy.

Na skutek efektywnej pracy „łowców głów” z KWP w Bydgoszczy, 32-latek został zatrzymany w jednym z domów na terenie gminy Stolno, gdzie próbował się ukryć.

W tym samym dniu mężczyzna został przewieziony do Zakładu Karnego w Grudziądzu, gdzie będzie musiał odbyć nałożoną na niego karę.