Przyszłość wydziału lekarskiego na Politechnice Bydgoskiej wciąż niewiadoma

Nie ma jeszcze konkretnej decyzji w sprawie przyszłości wydziału lekarskiego na Politechnice Bydgoskiej. Minister Dariusz Wieczorek, który odwiedził Bydgoszcz w poniedziałek, nie wyjaśnił sytuacji uczelni i jej studentów podczas środowej konferencji prasowej w ministerstwie.

Gdy Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego Dariusz Wieczorek był gościem na poniedziałkowej konferencji w Uniwersytecie Kazimierz Wielki, dziennikarze zapytali go o wyniki kontroli Państwowej Komisji Akredytacyjnej (PKA) na Politechnice Bydgoskiej i czy udało się rozwiać wszelkie wątpliwości PKA dotyczące otwarcia wydziału lekarskiego. Minister Wieczorek zapowiedział spotkanie na wtorkowy wieczór z minister zdrowia Izabelą Leszczyną i PKA, aby omówić wyniki i rekomendacje PKA.

Podczas swojego wystąpienia, minister Wieczorek zaznaczył: „Nie każda uczelnia będzie miała wydział lekarski. Jutro (we wtorek) spotykamy się z Państwową Komisją Akredytacyjną, która przedstawi swoje rekomendacje dotyczące nowych wydziałów. Rektor Politechniki Bydgoskiej zapewnił mnie, że spełnili wszystkie zalecenia PKA. Powiedziałem, że jeśli spełnili – to będzie dobrze, ale jeśli PKA wyda negatywną opinię, nie dam pozytywnej zgody na ich działalność. Jeśli jedenaście uczelni z nowym kierunkiem lekarskim nie spełniło zaleceń PKA, ich limit przyjęć wyniesie zero”.