Festiwal "Początek Sezonu" w Bydgoszczy: ponad 40 wydarzeń, goście ze świata filmu i literatury

W Bydgoszczy trwa festiwal pod nazwą „Początek Sezonu”, który oferuje ponad 40 różnorodnych atrakcji – od koncertów, poprzez spektakle, aż do spotkań autorskich i debat. Wydarzenia festiwalowe mają miejsce w różnych miejscach miasta jak Młyny Rothera, Barce Lemara czy Miejskim Centrum Kultury. Gościem specjalnym imprezy są m.in. znani aktorzy Robert Więckiewicz i Anna Dymna. Festiwal potrwa do najbliższej niedzieli.

Pierwsze wydarzenie rozpoczęło się o godzinie 19:00 w Miejskim Centrum Kultury, gdzie wystąpił zespół Siema Ziemia. Po koncercie przeszliśmy na Barkę Lemara na slam poetycki. Już jutro od godziny 9:00 rano zaplanowano pasmo dziecięce w Młynach Rothera – mówi Tomasz Pańczyk, dyrektor festiwalu i prezes fundacji „Miejsce Uwagi”.

– W sobotę po południu przenosimy się z powrotem do MCK, gdzie odbędą się różne spotkania literackie. Niedzielę natomiast spędzimy w Ostromecku, na kocach i leżakach, ciesząc się zielenią i słuchając świetnych spotkań poświęconych literaturze. Gościć będziemy również Annę Dymną i Wojciecha Bonowicza – informuje Weronika Serocka, producentka festiwalu „Początek Sezonu”.

– Ten festiwal to nasza odpowiedź na potrzebę rozmowy o zrównoważonym rozwoju w Bydgoszczy. Chcemy pokazać, że nie bez powodu jesteśmy członkiem sieci miast kreatywnych UNESCO i jesteśmy miastem pełnym kreatywności – mówi Anna Tarnowska, kierownik MCK.

– Mam nadzieję, że jak najwięcej mieszkańców naszego miasta, zarówno dorosłych jak i dzieci, przyjdzie na te wydarzenia, które są niezwykle bogate. Festiwal rozpoczął się w czwartek i potrwa aż do niedzieli – dodaje Iwona Waszkiewicz, zastępca prezydenta Bydgoszczy.