Ranny kierowca hospitalizowany po kolizji dwóch ciężarówek na drodze S5 w Pawłówku

Na drodze S5 w Pawłówku doszło do zderzenia dwóch ciężarówek, co skończyło się poparzeniem jednego z kierowców i pożarem jednego z pojazdów. W wyniku tego incydentu droga w stronę Gdańska została całkowicie zablokowana.

Policja w Bydgoszczy otrzymała zgłoszenie o tym zdarzeniu o godzinie 9:59. Z przekazanych informacji od st. kapitana Karola Smarza, oficera prasowego Komendy Miejskiej Policji (KMP) w Bydgoszczy, wiemy, że do kolizji doszło na 68. kilometrze wspomnianej drogi.

Jedno z zaangażowanych pojazdów, które przewoziło kamienie, uderzyło w drugą ciężarówkę stojącą na poboczu drogi. Ta druga ciężarówka, jak podaje straż pożarna, transportowała wióry drewniane.

Według komisarza Lidii Kowalskiej z Zespołu Komunikacji Społecznej KMP w Bydgoszczy, pierwsze ustalenia policji pracującej na miejscu zdarzenia sugerują, że kierujący pojazdem marki MAN jechał w stronę Gdańska i zatrzymał się na poboczu z powodu awarii pojazdu.

W wyniku uderzenia, kabina pierwszej ciężarówki stanęła w ogniu. Poparzony kierowca zdołał wydostać się z płonącego pojazdu i został przewieziony do jednego ze szpitali w Bydgoszczy. Drugi kierowca nie odniósł żadnych obrażeń – informuje Karol Smarz.

Policjanci przekazują, że w wydostaniu się z płonącej kabiny kierowcy pomogli świadkowie zdarzenia oraz kierowca drugiego pojazdu zaangażowanego w ten incydent.