Ostatnie posiedzenie obecnej kadencji Bydgoskiej Rady Seniorów z udziałem prezydenta miasta

Bydgoska Rada Seniorów, ciesząca się znacznym uznaniem w społeczności miejskiej za swoją aktywność na rzecz podniesienia jakości życia seniorów oraz zaangażowanie w stymulowanie ich działalności obywatelskiej, odbyła 25 kwietnia (w czwartek) swoje ostatnie posiedzenie w bieżącej kadencji.

Głównym miejscem tego wydarzenia była siedziba BCOPW, położona przy Gdańskiej 5. Uroczystość ta była okazją do podsumowania pięciu lat intensywnej pracy, składania wzajemnych podziękowań, jak również do dzielenia się emocjonalnymi wspomnieniami. Zaszczytem dla zebranych było obecność specjalnych gości – prezydenta Bydgoszczy Rafała Bruskiego oraz przedstawicieli rad seniorów z poprzednich kadencji.

Podczas uroczystości, prezydent miasta Bydgoszczy, Rafał Bruski, podkreślał wagę aktywności seniorów w życiu społeczności lokalnej. Z trudnością wyobrażał sobie funkcjonowanie miasta bez ich wkładu i zaangażowania w różne inicjatywy. Apelował do obecnych o kontynuację związków z Bydgoszczą, niezależnie od ich przyszłych ról i wyzwań, jakie będą musieli podjąć. Prezydent Rafał Bruski wręczył pamiątkowe statuetki Łuczniczki Marii Gałęskiej, pełniącej funkcję przewodniczącej Bydgoskiej Rady Seniorów, oraz jej poprzednikowi – Ireneuszowi Frelichowskiemu.