Reakcja wojewody kujawsko-pomorskiego na kampanię informacyjną prezydenta Inowrocławia

Sprawa dotyczy banerów, które pojawiły się w sierpniu na ulicach Inowrocławia. Te wizualne komunikaty zwracały uwagę mieszkańców na fakt, że miasto straciło 58 milionów złotych z powodu polityki rządu. Podczas konferencji prasowej w poniedziałek, Mikołaj Bogdanowicz, wojewoda kujawsko-pomorski, podkreślił, że niedawno do budżetu Inowrocławia trafiła suma 66,5 miliona złotych z funduszy państwa.

Kampania informacyjna została uruchomiona na początku sierpnia i obejmowała kilkanaście miejsc w mieście. Celem było uświadomienie mieszkańcom realnej sytuacji finansowej miasta, zgodnie z intencją lokalnego ratusza.

Informacje na ten temat przekazała Karolina Sobieraj, szef działu Kultury i Promocji Urzędu Miasta w Inowrocławiu. Wyjaśniła, że inicjator kampanii to prezydent miasta, który chciał odpowiedzieć na liczne pytania mieszkańców dotyczące m.in. braku remontu basenu przy ulicy Świętokrzyskiej czy niewystarczającej liczby kursów autobusowych.

Banery odnosiły się do reformy podatkowej, która miała negatywny wpływ na finanse Inowrocławia oraz innych samorządów. Wojewoda kujawsko-pomorski odpowiedział na tę kampanię informacyjną, prowadzoną przez prezydenta miasta.