Runmageddon w Bydgoszczy: Ekstremalne biegi z przeszkodami dla każdego

Runmageddon, popularny cykl ekstremalnych biegów z przeszkodami, realizowany jest w formie wielu wydarzeń rozlokowanych na terenie całego kraju. To wyjątkowe wydarzenia sportowe oferują różnorodne poziomy trudności, dostosowane do indywidualnych możliwości każdego ze swoich uczestników.

Dla biegaczy stawiających pierwsze kroki w tego typu imprezach przygotowano Runmageddon Intro – to 3-kilometrowy bieg z 15 przeszkodami do pokonania. Jest to wprowadzenie do zdobycia tzw. Korony RMG, którego celem jest pokonanie czterech różnych dystansów w czterech różnych miejscach Polski.

Organizatorzy myślą też o bardziej zaawansowanych biegaczach. Dla nich przeznaczony jest Rekrut, czyli 6-kilometrowy bieg z 30 przeszkodami oraz jego nocna wersja – Nocny Rekrut. Classic to natomiast 12-kilometrowy bieg z aż 50 przeszkodami do pokonania, a Hardcore to ekstremalne 21 km z 75 przeszkodami. Dla najbardziej wytrwałych warto spróbować Ultra – to aż 42,5 km z 140 przeszkodami. Gamers natomiast to porcja rywalizacji na 100-metrowym torze z przeszkodami.

Runmageddon to nie tylko propozycja dla dorosłych. Najmłodszych biegaczy czeka Kids, czyli 1 km i 10 przeszkód w kategoriach wiekowych 4-5 lat, 6-8 lat i 9-11 lat. Dla nastolatków w wieku 12-15 lat jest Junior (3 km i 15 przeszkód). A dla rodzin od 2 do 5 osób stworzono specjalną kategorię Family z dystansem 2 km i 15 przeszkód do pokonania.

Ukończenie Runmageddonu to wielkie wyzwanie, za które każdy uczestnik otrzymuje pamiątkowy medal. Prócz Korony RMG można też zdobyć prestiżowy tytuł Weterana, za ukończenie w ciągu roku trzech konkurencji: Rekruta, Classica i Hardcore’a. Złoty Weteran to tytuł dla tych, którzy dokonają tego podwójnie. Dodatkowo prowadzone są klasyfikacje Liga i Superliga RMG 2024, z atrakcyjnymi nagrodami dla najlepszych.