Spektakl "Mózg" na małej scenie Teatru Polskiego w Bydgoszczy

Mała scena Teatru Polskiego w Bydgoszczy, 30 marca, zamieni się w miejsce niecodziennych zdarzeń. To właśnie tam odbędzie się spektakl „Mózg”, wyreżyserowany przez Tomasza Gwincińskiego. Przedstawienie to jest częścią celebracji trzydziestolecia istnienia lokalnego klubu. W dniu premierowego wystąpienia, widzowie będą mieli okazję dwa razy zobaczyć ten nietypowy spektakl, o godzinie 18.00 i o 20.00.

Impreza urodzinowa to zwykle miejsce pełne niespodzianek, ale ta może okazać się szczególnie nieprzewidywalna. Zwłaszcza, gdy jubilat to starszy pan, który świętuje swoje trzydzieste urodziny, budząc tym zdziwienie gości. Sytuacja staje się jeszcze bardziej dziwna, gdy na urodzinowym przyjęciu pojawiają się złodzieje. Przebrani za pracowników gazowni, którzy rzekomo przyszli sprawdzić stan liczników, próbują odnaleźć złoty MÓZG Jana Olbrachta.

Skąd przestępcy wzięli pomysł, że staruszek jest posiadaczem tak cennego przedmiotu? Otóż wszystko zaczęło się od snu jednego z nich, w którym pojawił się znany dziennikarz i wskazał miejsce ukrycia złotego MÓZGU. Problem w tym, że jubilat nie posiada tego inkrustowanego skarbu.

Akcja dodatkowo się komplikuje, kiedy na urodzinach pojawiają się sąsiadka Pani Basia, która twierdzi, że znalazła koronę Jagiełły oraz detektyw Witkowski, który już od jakiegoś czasu tropi działania złodziei.