Spotkanie autorskie z artystą Janem Mencwelem w Bydgoszczy

Jan Mencwel, animator kultury, publicysta i założyciel warszawskiego stowarzyszenia Miasto Jest Nasze, pojawi się na spotkaniu autorskim w księgarni Toniebajka w Bydgoszczy. Wydarzenie to, zaplanowane na 3.10, jest organizowane przez Bydgoski Ruch Miejski oraz MODrzew. Celem spotkania jest promocja najnowszej publikacji Mencwela pt. „Hydrozagadka”, w której autor zwraca uwagę na istotny problem zasobów wodnych w Polsce.

Mencwel, znany również jako aktywista miejski i społeczny, ma na swoim koncie kilka książek. W 2021 roku opublikował dzieło „Betonoza. Jak się niszczy polskie miasta”, które zdobyło dużą popularność i było promowane nie tylko w stolicy, ale także w Bydgoszczy. Teraz, po dwóch latach, autor wraca do tego miasta z nowym projektem.

W swojej najnowszej publikacji „Hydrozagadka”, Mencwel podejmuje próbę zrozumienia przyczyn narastającego problemu braku wody w naszym kraju. Wskazuje na udział różnych instytucji – od rządu, poprzez Wody Polskie, spółki węglowe, Lasy Państwowe, aż po rolników – w procesie, który prowadzi do stopniowego wysychania Polski.