Targi edukacyjne w UMK

Targi edukacyjne są dobrą okazją do zapoznania się z ofertą różnych szkół wyższych. Nie inaczej jest w przypadku Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, który tym razem organizuje targi wirtualne. Odbędą się one już jutro, we wtorek 29.03 w godzinach 12.00 – 18.00. Będzie mógł z nich skorzystać każdy kto chce zobaczyć jak wygląda nauka na różnorodnych kierunkach na wspomnianej uczelni w Toruniu. Jak dokładnie wyglądają tego rodzaju targi i jakie korzyści możemy odnieść z uczestnictwa w nich?

Jak wyglądają targi edukacyjne

Targi edukacyjne, niezależnie od tego czy są zorganizowane z osobistym udziałem zainteresowanych osób czy też w formie wirtualnej, umożliwiają lepsze określenie swoich przyszłych celów związanych ze studiami. Jeśli chodzi o tegoroczne targi UMK, maturzyści mogą z nich skorzystać rejestrując się i tworząc swój awatar na stronie podanej przez uniwersytet. Wszelkie niezbędne dane znajdziemy również na oficjalnej stronie uniwersytetu. Co ciekawe, na targach zostanie przedstawiona nie tylko oferta UMK, ale również uniwersytetów z całej Polski.

Dlaczego warto skorzystać z targów edukacyjnych

Niejeden zastanawia się jednak po co w ogóle organizowane są tego rodzaju targi, skoro wszystkie informacje na temat kierunków studiów i oczekiwań oraz wymagań można znaleźć na stronie internetowej każdego z uniwersytetów. To prawda, znajdziemy tak niezbędne informacje, jednak podczas targów mogą być one uzupełnione o dodatkowe dane. Poza tym, możemy tam porozmawiać bezpośrednio z osobami, które rozwieją nasze wątpliwości. Poza tym, podczas targów będzie można wykonać test, który wskaże jakie są nasze predyspozycje zawodowe, co pomoże nam wybrać odpowiedni kierunek studiów. Jeśli chodzi o sam Uniwersytet Mikołaja Kopernika, zorganizowana zostanie wirtualna wycieczka po kampusie, dzięki czemu będziemy mogli zajrzeć do jego wnętrza.