Pożar w Bydgoszczy

Do pożarów dochodzi w różnych miejscach i są one wywołane bardzo różnorodnymi czynnikami. Najbardziej niebezpieczne są te, które wybuchają w mieszkaniach lub domach, w których przebywają ich mieszkańcy. Jeszcze bardziej niebezpieczna jest sytuacja kiedy do pożaru dochodzi nocą i osoby przebywające w danym budynku śpią i nie zdają sobie sprawy z zaistniałego niebezpieczeństwa. Właśnie do takiej sytuacji doszło ostatnio w Bydgoszczy przy ulicy Różanej.

Pożar przy ulicy Różanej

W godzinach nocnych, na kilka minut przed północą dnia 31 marca do straży pożarnej wpłynęło zgłoszenie o pożarze, który wybuchł w jednym z budynków przy ulicy Różanej. Strażacy szybko przybyli na miejsce aby ugasić pożar i udzielić ewentualnej pomocy jeśli taka byłaby potrzebna. Na miejscu okazało się, że w budynku w momencie wybuchu pożaru przebywało 12 osób. Wszystkie udało się bezpiecznie ewakuować, niektóre z nich przy użyciu drabiny, przy czym dwie z nich zostały poddane badaniom przez odpowiednie jednostki. Po ich zakończeniu osoby te zostały na miejscu zdarzenia, Cały pożar udało się ugasić w czasie około dwóch godzin. Na miejsce przybyła także policja oraz pogotowie ratunkowe. Przyczyną pożaru było prawdopodobnie zwarcie do jakiego doszło w instalacji elektrycznej.

Skutki pożaru

Z pożaru udało się uratować wszystkie osoby przebywające w tym momencie w budynku, nie doszło więc do najgorszego. Niestety, wielu mieszkańców straciło nie tylko swoje mieszkanie, ale również swoje mienie. Jeśli chodzi o sąsiednie budynki, ulica Różana posiada zabudowę szeregową, jednak straż pożarna została poinformowana na tyle szybko, że ogień nie zdążył przenieść się na sąsiednie budynki. Obecnie policja prowadzi dochodzenie w sprawie przyczyn wybuchu pożaru, aby ustalić czy faktycznie był to błąd w instalacji elektrycznej. Zaleca się przy tym regularne kontrole, które mogą zapobiec przyszłym nieszczęśliwym wydarzeniom tego typu.