Technik elektryk- zawód z tytułem w 1,5 roku. Kurs przez internet

Czy jest obecnie bardziej komfortowy sposób na przyswajanie wiedzy niż nauka przez internet, w zaciszu własnego domu? Czy jest pewniejszy zawód niż elektryk? Na obydwa pytania odpowiedź jest oczywista. Kursy online cieszą się obecnie bardzo dużą popularnością, a zawód elektryka to pewność pracy, stabilne zatrudnienie i możliwość rozwoju kariery w różnych kierunkach. Po 1,5 roku nauki możesz mieć dyplom, wystarczy tylko zapisać się na kurs technik elektryk. Gdzie się zapisać i jak wygląda kształcenie?

Energia stawia nowe wyzwania przed elektrykami

Powolne wdrażanie zielonej energii sprzyja nowym drogom rozwoju w obszarze zawodowym elektryków. Mogą oni pozostać na ‘starych’, dobrze znanych instalacjach bądź stać się fachowcami w smart domach. To na nich popyt w przyszłości nie będzie mały. Inteligentny dom, który potrzebuje innowacyjnych rozwiązań w obszarze energii elektrycznej, musi mieć wsparcie dobrego elektryka. Dlatego fachowiec z dobrym wykształceniem i praktykujący na nowoczesnych urządzeniach, który ma wiedzę i doświadczenie, zawsze znajdzie atrakcyjną pracę.

Technik elektryk w 1,5 roku bądź elektryk w 1 rok

Wybór należy do Ciebie. Tytuł na dyplomie jest uzależniony od posiadanego wykształcenia. Na kurs może zapisać się każdy, bez względu na to, ile ma lat (18+), natomiast aby otrzymać dyplom z tytułem technika, konieczne jest posiadanie wykształcenia średniego. Słuchacze kursu z wykształceniem podstawowym i zawodowym otrzymują świadectwo potwierdzające posiadanie jednej bądź dwóch kwalifikacji.

Pierwsza kwalifikacja obejmuje wiedzę z obszaru wcześniejszej szkoły zawodowej, obecnie branżowej pierwszego stopnia w zawodzie elektryk. Jednym słowem, podczas rocznego kursu uzyskasz kwalifikacje taką samą, jak gdybyś poświęcił czas na naukę zawodu w szkole zawodowej, sprawdź pod tym adresem: https://www.zawodelektryk.pl/. Jeśli zdecydujesz się również na drugą kwalifikację, to wystarczy przedłużyć edukację tylko o pół roku. Druga kwalifikacja umożliwia uzyskanie dyplomu z tytułem technik elektryk. Takim sposobem zamiast kilkuletniej edukacji w szkole średniej, w zaledwie 1,5 roku masz atrakcyjne wykształcenie.

Kurs przez internet, praktyka na nowoczesnych urządzeniach

Koniecznie sprawdź ofertę Szkoły Partnerskiej Viessmann. Współpracują z dobrze znaną marką Viessmann- producent innowacyjnych urządzeń grzewczych. Kurs w części teoretycznej realizowany jest przez internet. Wykłady są na żywo, możesz zadawać pytania wykładowcy, przez czat bądź też głosowo. Natomiast praktyki odbywają się w jednej z placówek szkoły (Mysłowice, Wrocław, Komorniki, Piaseczno). Słuchacze uczą się praktycznej strony zawodu na innowacyjnych urządzeniach marki Viessmann. To wpływa na późniejszą pewność siebie podczas zdobywania doświadczenia w pierwszej pracy elektryka.

Przez internet można zrobić różne kursy, ale warto wybrać taki, który daje szerokie możliwości pracy i pewny fach w rękach. Zapisy do szkoły trwają, liczy się kolejność zgłoszeń.