Tragiczne zdarzenie na drodze krajowej nr 10 pod Bydgoszczą

Na drodze krajowej numer 10 w niewielkiej miejscowości Przyłubie doszło do poważnego zdarzenia drogowego w sobotni wieczór, 29 lipca. Niebezpieczny incydent miał miejsce późnym wieczorem, a informacja o nim dotarła do służb ratunkowych tuż przed północą.

Informacje o tragicznym wypadku przekazał dyżurny ze stanowiska kierowania Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Według jego relacji, zgłoszenie o incydencie wpłynęło do strażaków zaledwie pięć minut przed północą.

Według wstępnych ustaleń służb ratunkowych, kierujący dostawczym mercedesem nagle zjechał z drogi. Nie jest jeszcze znany dokładny powód tego manewru. W wyniku tego pojazd wpadł do przydrożnego rowu, a następnie dachował. W samochodzie znajdował się tylko kierowca, który niestety został uwięziony w rozbitym pojeździe. Strażacy musieli użyć specjalistycznych narzędzi hydraulicznych, aby go uwolnić.

Na miejscu natychmiastowego działania służb ratunkowych pracowały trzy zastępy straży pożarnej, ekipy medyczne oraz policja. Ze względu na te prace ruch na trasie między Bydgoszczą i Toruniem był utrudniony przez pewien czas.