Tragiczne zdarzenie w Bydgoszczy: 18-latka straciła życie, spadając z opuszczonego budynku

Bydgoszcz była miejscem dramatycznego wydarzenia, kiedy to 18-letnia młoda kobieta straciła życie po upadku z wysokości kilkunastu metrów. Zdarzenie miało miejsce w opuszczonym budynku o poniemieckim rodowodzie, który znajduje się w pobliżu filii Muzeum Okręgowego w Bydgoszczy, znanej jako Exploseum. Ta tragiczna wiadomość została podana do publicznej wiadomości przez rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy, komisarz Lidię Kowalską. Nieszczęśliwa 18-latka przemierzała teren wraz ze swoimi przyjaciółmi.

Tego dnia, którym był czwartek 31 sierpnia, grupa młodzieży postanowiła odwiedzić tereny Exploseum. To miejsce, pełne historii, niegdyś było częścią Zakładów Chemicznych Zachem. Celem szóstki przyjaciół była eksploracja starych budynków o poniemieckim pochodzeniu.

Niefortunnie dla 18-latki, podczas przemieszczania się po jednej z konstrukcji doszło do upadku z wysokości przekraczającej 12 metrów. Znajomi dziewczyny natychmiast poinformowali służby ratownicze o zaistniałym wypadku. Niestety, lekarz, który przybył na miejsce zdarzenia nie mógł już nic więcej zrobić – tylko stwierdzić śmierć nastolatki. Jak przekazała komisarz Lidia Kowalska podczas rozmowy z Polską Agencją Prasową (PAP), wszystko wskazuje na to, iż była to tragiczna serią nieszczęśliwych okoliczności.