Triumf Leona Madsena w Speedway European Championship rozgrywanym na torze Polonii

W sobotę, 9 września, na torze Polonii odbył się trzeci turniej SEC Speedway European Championship, który zgromadził wielu miłośników żużla. Po raz trzeci z rzędu zwycięstwo przypadło Duńczykowi Leonowi Madsenowi, który mimo nie najlepszego początku rywalizacji, ostatecznie okazał się bezkonkurencyjny. Na drugim miejscu uplasował się Polak, Dominik Kubera.

Tego dnia na torze Polonii temperatura emocji rosła w szybkim tempie. Pierwszy start Madsena nie był obiecujący, gdyż przekroczył linię mety dopiero jako trzeci. W tym czasie świetnie radził sobie reprezentant Polski, Janusz Kołodziej. W zawodach dominował, wydawało się, że podobnie jak podczas ostatniego turnieju w Guestrow, także i tym razem będzie niepokonany. Jednak finałowa rywalizacja przyniosła zmiany na podium.

W decydującym biegu mieliśmy do czynienia z polsko-duńskim pojedynkiem. Na starcie stanęli duńscy żużlowcy Leon Madsen i Mikkel Michelsen oraz polscy zawodnicy Janusz Kołodziej i Dominik Kubera. Tym razem to duńscy zawodnicy okazali się najlepsi, ciesząc się z triumfu przed tłumami zgromadzonymi na bydgoskim torze.

Wielbiciele żużla będą mogli śledzić kolejne emocje już 22 września, kiedy odbędą się ostatnie zawody tegorocznego cyklu SEC w czeskich Pardubicach. W klasyfikacji generalnej prowadzi Mikkel Michelsen z dorobkiem 43 punktów, za nim plasuje się Leon Madsen z 35 punktami i Janusz Kołodziej mający na swoim koncie 31 punktów.