Bydgoszcz ponownie gospodarzem prestiżowych sportowych zmagań akademickich

Kolejny raz Bydgoszcz staje się sercem akademickiej rywalizacji sportowej, które bije na rytm wioślarskich wyścigów. Odkąd w piątek oficjalnie rozpoczęły się Akademickie Mistrzostwa Europy w wioślarstwie, miasto nad Brdą stało się miejscem, gdzie jedenastu reprezentacjom z Polski marzy się powrót do domu z licznymi medalami.

Za organizację imprezy odpowiada Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, który już wcześniej, rok temu, udowodnił swoją profesjonalność podczas Akademickich Mistrzostw Świata w sprincie kajakowym. Tak jak poprzednio, organizatorzy zadedykowali swoje wysiłki na to, by wszystko przebiegało bez zarzutu. Chcieli stworzyć warunki, gdzie jedynym zmartwieniem zawodników będzie sama rywalizacja.

Na ten niezwykle prestiżowy sportowy event, do Bydgoszczy przybyło ponad 500 uczestników. Reprezentują oni 20 krajów i 81 uczelni. Swoje drużyny wystawiają też uczelnie z Polski – 11 z nich. Oprócz gospodarzy z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, swoje talenty sportowe prezentują także: Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, Politechnika Bydgoska, Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Politechnika Gdańska, Szkoła Główna Handlowa w Warszawie, Uniwersytet Warszawski, Pomorski Uniwersytet Medyczny w Szczecinie, Uniwersytet Medyczny w Poznaniu, Politechnika Poznańska i Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu.