Umorzenie śledztwa w sprawie byłego prezesa Portu Lotniczego w Bydgoszczy

Mariusz Duszyński, zastępca rzecznika Prokuratury Okręgowej w Gdyni, potwierdził dla „Nowości”, że 25 maja bieżącego roku, Prokuratura Rejonowa w Gdyni podjęła decyzję o umorzeniu śledztwa dotyczącego Tomasza Moraczewskiego. Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Duszyńskiego, ta decyzja ma już status prawomocny.

Postać Tomasza Moraczewskiego jest znana w kontekście jego roli jako byłego prezesa Portu Lotniczego w Bydgoszczy (PLB). PLB to spółka, której większość udziałów posiada samorząd województwa. Moraczewski przez dłuższy okres czasu borykał się z różnymi problemami natury prawnej. Wszystko zaczęło się od nieprawidłowości wykrytych w jego oświadczeniach majątkowych podczas kontroli przeprowadzonej przez Centralne Biuro Antykorupcyjne (CBA).

Za prowadzenie dochodzenia w tej sprawie odpowiedzialna była Prokuratura Rejonowa w Gdyni. Wybrano ją ze względu na zapewnienie bezstronności postępowania. Przeprowadzone badania pozwoliły zebrać wystarczająco mocny materiał dowodowy, który umożliwił postawienie zarzutów Moraczewskiemu. Informacje o wszczęciu postępowania przeciwko niemu pojawiły się publicznie w marcu bieżącego roku.