Wątpliwości co do wyników śledztwa w sprawie Ryszarda Chrobotki

Ryszard Chrobotka podczas konferencji prasowej, która miała miejsce przed budynkiem Sądu Okręgowego w Bydgoszczy, wyraził niepewność co do rezultatów śledztwa dotyczącego groźb wobec jego osoby. Na konferencji towarzyszył mu przedstawiciel ugrupowania Polska Liberalna Strajk Przedsiębiorców.

Krystian Wiśniewski związany ze Strajkiem Przedsiębiorców wspomniał o tym, że Ryszardowi Chrobotce grożono śmiercią, jednak żadna z instytucji, do których się on zwracał, nie udzieliła mu wsparcia. Dodał również, że ich organizacja ma doświadczenie w walce o sprawiedliwość zdobyte podczas licznych protestów między innymi w czasie pandemii i postanowili oni zwrócić uwagę na sprawę Ryszarda.

Sam Ryszard Chrobotka przyznał, że groźby były formułowane bezpośrednio pod jego adresem, ale oprócz tego doszło do zdarzenia w kwietniu tego roku, kiedy to miał zostać zaatakowany przez grupę sprawców. W związku z tym chce rzucać światło na swoją sytuację i dążyć do wyjaśnienia tej sprawy wraz z pomocą Polski Liberalnej Strajk Przedsiębiorców.