Szajka specjalizująca się w kradzieżach aut rozbita przez bydgoskich śledczych

70-letni Marek W. oraz jego wspólnik, 41-letni Dominik S., są podejrzani o włamania i kradzieże samochodów, podczas gdy 37-letni Krystian K. i 35-letni Karol K. mają odpowiadać za paserstwo. Grupa, która miała na celu kradzież azjatyckich marek aut, została rozpracowana przez śledczych z Bydgoszczy. To rozwijająca się sprawa, którą opisywaliśmy na początku czerwca.

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy ujawniła inicjały podejrzanych, którzy zostali aresztowani pod zarzutem, między innymi, uczestnictwa w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd zgodził się na aresztowanie czterech podejrzanych po uwzględnieniu wniosków aresztowych przedstawionych przez śledczych.

Wszyscy czterej podejrzani byli wcześniej karani, co zdaniem prokuratury wpłynęło na decyzję sądu o zastosowaniu wobec nich aresztowania na okres trzech miesięcy. Oprócz wspólnego zarzutu uczestnictwa w grupie przestępczej, 37-letni Krystian K. oraz 35-letni Karol K. zostali oskarżeni o popełnienie przestępstwa paserstwa. Tymczasem 70-letni Marek W. i 41-letni Dominik S. mają odpowiadać za kradzieże samochodów z włamaniem.