Wigilia dla potrzebujących w Oratorium św. Jana Pawła II – duchowa służba bp. Krzysztofa Włodarczyka

Biskup Krzysztof Włodarczyk, witając zgromadzonych na uroczystej wieczerzy wigilijnej, zwrócił do nich słowa pełne pokory i oddania: „Pozwólcie, że wejdę do środka, bo chcę wam służyć”. Miejsce, w którym miało miejsce to serdeczne powitanie, to Oratorium św. Jana Pawła II, prowadzone przez Ojców Jezuitów.

Na wspólny posiłek zasiadło 150 uczestników. Ksiądz Bogdan Choma SJ, proboszcz parafii św. Andrzeja Boboli w Bydgoszczy, wyraził swoje uczucia wobec comiesięcznych spotkań: „Od momentu, kiedy zostałem skierowany do tej placówki, uczestniczę w tych spotkaniach”. Następnie dodał: „Większość gości przychodzi tylko od czasu do czasu, ale mamy też regularnych beneficjentów naszej pomocy. Wśród nich są samotni parafianie, dla których ten jeden dzień staje się okazją do bycia razem”.

Spotkanie możliwe było dzięki nieocenionej pomocy darczyńców i wolontariuszy, takich jak Caritas. Ksiądz Choma SJ wyrażał swoje podziw dla tych osób: „Stają na głowie, aby uczynić tę wigilię prawdziwą. Poświęcają swój czas, aby przygotować wszystko. Na przykład, pan Tomek poświęcił kilka dni na smażenie ryb i gotowanie barszczu w kuchni. Moje uznanie dla nich jest ogromne, biorąc pod uwagę, że mają swoje własne obowiązki rodzinne i zawodowe.”