Wizyta bajkowych bohaterów przynosi radość małym pacjentom Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy

Na oddziałach Wojewódzkiego Szpitala Dziecięcego w Bydgoszczy panowało wielkie poruszenie. Przybyła furgonetka pełna prezentów, a razem z nią – wolontariusze przebrani za postaci z bajek. To niecodzienne wydarzenie miało na celu wywołanie uśmiechu na twarzach małych pacjentów.

Wolontariusze ze stowarzyszenia Uśmiech Nadziei Dzieciom, którzy przyjechali do szpitala, podkreślają: największą nagrodą dla nich jest uśmiech dziecka. Zjawili się w szpitalu przebrani za ulubione postacie z bajek i komiksów, aby dostarczyć prezentów i choć na chwilę odwrócić uwagę maluchów od trudów szpitalnego życia.

Różnorodność postaci była duże – obecni byli superbohaterowie takie jak Batman czy Spider-Man, ale także sympatyczne postacie z kreskówek, takie jak Myszka Minnie. Celem tej akcji było nie tylko dostarczenie prezentów, ale przede wszystkim wywołanie radości i uśmiechu na twarzach dzieci. Jak podkreśla Sandra Siernicka, reprezentująca stowarzyszenie Uśmiech Nadziei Dzieciom, każde obdarowane dziecko to źródło pozytywnej energii, która motywuje wolontariuszy do dalszego działania.