Wizyta przedszkolaków w Komisariacie Policji Bydgoszcz-Śródmieście

Na zaproszenie sierżant Patrycji Stróżyk oraz dzielnicowego aspiranta Łukasza Ratajczaka, w piątek 27.10.2023r., grupa dzieci z Przedszkola Niepublicznego Tęcza miała okazję odwiedzić Komisariat Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Celem wyprawy tych małych gości była możliwość bliższego poznania pracy policjantów.

Ciekawa przygoda rozpoczęła się od zwiedzania komisariatu, podczas którego małe odkrywcy mieli szansę nie tylko zapoznać się z budynkiem jednostki policyjnej, ale również obejrzeć z bliska sprzęt, który jest na co dzień wykorzystywany przez funkcjonariuszy. Dodatkowo, dzieci mogły przyjrzeć się elementom umundurowania, które na pewno stanowiły dla nich interesujące doświadczenie.

Jednak wizyta nie miała charakteru czysto rozrywkowego. Miała także doniosłe znaczenie edukacyjne. Podczas spotkania z mundurowymi, dzieci zostały zapoznane z ważnymi zasadami. Mundurowi opowiedzieli młodym gościom o regułach bezpieczeństwa ruchu drogowego, a także zasady bezpiecznej zabawy. Omówili także jak dzieci powinny unikać potencjalnych zagrożeń w kontaktach z nieznajomymi oraz jak zachowywać się w domu i na podwórku, by zapewnić sobie bezpieczeństwo. Ponadto, policjanci przypomnieli najmłodszym, kiedy mogą wykonać połączenie na numer alarmowy 112.