Wojewoda kujawsko-pomorski gościem na 75. sesji Rady Miasta Bydgoszczy po ośmiu latach nieobecności

Zaistniał historyczny moment, kiedy po długim okresie osiem lat, wojewoda kujawsko-pomorski zjawił się na sesji Rady Miasta Bydgoszczy, tym razem będącej jubileuszową 75. edycją. Znamienitym gościem był Michał Sztybl, który niegdyś pełnił rolę zastępcy prezydenta Bydgoszczy, a teraz obejmuje stanowisko wojewody. To wydarzenie stało się okazją do serdecznych powitań oraz wyrażenia wdzięczności za jego dotychczasową pracę i służbę dla miasta. Ponadto, padły deklaracje chęci budowania silnej współpracy między strukturami państwowymi i samorządowymi.

Początek posiedzenia Rady Miasta Bydgoszczy w środę, 31 stycznia, upłynął pod znakiem ceremonialnego pożegnania Michała Sztybla z urzędu zastępcy prezydenta, którego obowiązki spełniał przez poprzednie pięć lat.

– Dzisiaj zajmuje miejsce w tyle sali, ale przez pięć lat zasiadał tuż obok prezydenta. Urząd Miasta Bydgoszczy nie był dla niego tylko miejscem pracy, ale spełnieniem marzeń. Odchodzi zastępca prezydenta, jednak na jego miejsce wkracza wojewoda – te słowa skierowane do wojewody Sztybla z uznaniem i szacunkiem wymówiła Monika Matowska, pełniąca rolę przewodniczącej Rady Miasta Bydgoszczy.