Obrady komitetu politycznego PiS ws. wyborów samorządowych 2024 i kandydatów na prezydentów miast

Dzień 30 stycznia, wtorek, zaznaczył się w kalendarzach członków komitetu politycznego Prawa i Sprawiedliwości jako moment rozpoczęcia procedury wyboru kandydatów na prezydentów miast. Wszystko to działo się w stolicy, Warszawie. Między innymi, pod lupę brane są trzy potencjalne osoby, które mogą reprezentować PiS jako kandydat na prezydenta Bydgoszczy w nadchodzących wyborach samorządowych zaplanowanych na rok 2024.

Minioną niedzielę oznaczała oficjalne rozpoczęcie kampanii wyborczej Prawa i Sprawiedliwości w Bydgoszczy. Punkt kulminacyjny stanowiła wizyta Mariusza Błaszczaka w hotelu Holiday Inn. Należy podkreślić, że planowane wybory samorządowe już 7 kwietnia zdecydują o nowych władzach na poziomie gminnym, powiatowym i wojewódzkim. W związku z tym, partyjne machiny robią wszystko, aby skompletować listy swoich przedstawicieli na poszczególne stanowiska.

Jednocześnie istotne jest, aby wyłonić tych kandydatów, którzy staną na czele kampanii w największych aglomeracjach miejskich. W kontekście bydgoskiego oddziału PiS mówić możemy o trzech możliwych kandydatach na urząd prezydenta miasta. W najbliższym czasie to właśnie jedna z tych osób zostanie wybrana przez komitet polityczny partii, który rozpoczął swoje obrady w tej właśnie kwestii.