Wycieczki rowerowe w okolicach Bydgoszczy

Pogoda za oknem coraz bardziej zachęca nas do wyjścia z domu. Często wyjścia takie wiążą się z różnego rodzaju aktywnością fizyczną. Jedną z nich jest jazda rowerem. Cieszy się ona sporą popularnością, gdyż jest to zajęcie przeznaczone zarówno dla tych najmłodszych, jak i dla dorosłych. Poza tym, istnieje wiele ciekawych miejsc, które szczególnie wiosną mają swój niepowtarzalny urok. Warto się tam wybrać, aby w pełni cieszyć się budzącą się do życia przyrodą, a przy tym zaznać trochę ruchu. Gdzie warto wybrać się rowerem w okolicach Bydgoszczy?

Wycieczki w Myślęcinku

Jednym z popularniejszych miejsc na wycieczkę rowerową jest oczywiście Myślęcinek. To właśnie tam znajdziemy całe rodziny, które spędzają wolny weekend właśnie w taki sposób. Trzeba przyznać, że park jest na tyle rozległy, że nie powinno nam zabraknąć tras rowerowych na tego rodzaju wycieczkę. Poza tym, możemy wziąć ze sobą koc i prowiant i na końcu lub w trakcie wycieczki zorganizować niewielki piknik. Jedzenie na łonie natury po przejechaniu kilkunastu kilometrów z pewnością sprawi nam sporą przyjemność. W ten sposób połączymy przyjemne z pożytecznym – zażyjemy nieco ruchu, a przy okazji miło spędzimy czas.

Wycieczki po okolicy

Chociaż Myślęcinek cieszy się tak dużą popularnością, to nie jest jedynym miejscem godnym uwagi. Tak naprawdę w okolicach Bydgoszczy mamy naprawdę wiele ciekawych miejsc. W zależności od kondycji i czasu jakim dysponujemy, możemy wybrać zarówno dłuższe, jak i krótsze trasy. Wiele z nich to specjalnie oznaczone szlaki rowerowe. Jednym z ciekawszych jest ten prowadzący przez Stary Fordon do Ostromecka. Jest to stosunkowo krótka trasa, więc będzie idealna dla początkujących. Jeżeli planujemy nieco dłuższy wyjazd, ciekawym pomysłem będzie trasa prowadząca nad Zalew Koronowski. Tak naprawdę wystarczy odrobina kreatywności i z pewnością sami znajdziemy trasę, która najlepiej będzie odpowiadała naszym potrzebom.