Wzrost popularności Bydgoszczy wśród turystów z Wielkiej Brytanii

Z najnowszego zestawienia Travel Trends 2024 wynika, że Bydgoszcz jest jednym z europejskich miast, które najszybciej zdobywają serca Brytyjczyków. Dane oparte są na analizie procentowego wzrostu liczby wyszukiwania poszczególnych miast przez internautów z Wielkiej Brytanii. Miasta, które zdobyły wyższe miejsca w rankingu niż Bydgoszcz, to Vigo, Lipsk oraz Rimini.

Opracowanie Travel Trends 2024 dowodzi, że Bydgoszcz dynamicznie rośnie w siłę jako cel podróży dla turystów z Wielkiej Brytanii. Potwierdza to obserwowany w ostatnich latach trend rosnącego uznania i zainteresowania naszym miastem na Brdą przez zagranicznych odwiedzających.

Podstawą do stworzenia raportu Travel Trends 2024 były dane dotyczące wzrostów procentowych wyszukiwania konkretnych miast przez internautów z Wielkiej Brytanii. Analiza tych danych pozwoliła ustalić, że Bydgoszcz uplasowała się na czwartym miejscu, notując imponujący wzrost o 343 procent liczby wyszukiwania. Bezpośrednio przed bydgoskim miastem znalazły się takie miejsca jak hiszpańskie Vigo, niemiecki Lipsk oraz włoskie Rimini.