Zabawy przy Kanałach Bydgoskich – montaż tyrolki, ścianki wspinaczkowej i rozbudowa boiska do bule

Rozpoczęto prace przygotowawcze do instalacji kilku nowych atrakcji na placu zabaw położonym obok V śluzy w Kanałach Bydgoskich. Wśród planowanych inwestycji znalazły się m.in. tyrolka, ścianka wspinaczkowa oraz zwiększenie powierzchni boiska do gry w bule.

Na miejscu już przeprowadzono niezbędne wykopy, których lokalizacja to teren znajdujący się w pobliżu placu zabaw w sąsiedztwie V śluzy nad Kanałem Bydgoskim. To miejsce jest zlokalizowane nieopodal ulicy Czarnej Drogi, w samym sercu parku.

Tyrolka to jedna z najbardziej ekscytujących atrakcji, która ma zostać zainstalowana. Jest to specjalna linia, na której zamontowany jest mały wózek, umożliwiający szybki zjazd. Osoby korzystające z tyrolki nad kanałem będą mogły przejechać dystans wynoszący około 28 metrów. W trosce o bezpieczeństwo użytkowników, siedzisko wózka zostanie zaprojektowane tak, aby znalazło się na wysokości nieprzekraczającej jednego metra nad grunt.

Przy projektowaniu tyrolki, ścianki wspinaczkowej oraz boiska do gry w bule uwzględniono również ich estetykę. Tyrolka zostanie wykonana w kolorach odpowiadających tym, które już zdobią plac zabaw.