Zakończono remont na Śródmieściu

Przebudowa placu zabaw oraz utworzenie ekologicznej strefy edukacyjnej i warzywniaka przy ulicy Gdańskiej w Śródmieściu zostały zakończone. Mieszkańcy wybrali to zadanie do realizacji w ramach głosowania na Bydgoski Budżet Obywatelski. Przypominamy, że do 6 czerwca można zgłaszać projekty zadań do nowej edycji BBO. Plac zabaw przy szkole podstawowej został wyposażony w różne atrakcje, takie jak zestaw zabawowy „Dżungla”, stół do gry w szachy i chińczyka, przeplotnię liniową oraz huśtawkę wahadłową z siedziskami. Dodatkowo, plac zabaw został wyposażony w stoliki z pojemnikami do zabawy i tablice interaktywne.

Dużym nowym elementem, który mieszkańcy wybrali w ramach Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego, są dwa komplety warzywniaków, które stały się częścią większej ekologicznej strefy edukacyjnej. Warzywniak został wyposażony w stoły robocze, ekologiczne skrzynki oraz ścieżkę sensoryczną. W ogrodzie zainstalowano urządzenia i nasadzono roślinność wspierającą rozwój dzieci i młodzieży. Na placu wyznaczono również strefę odpoczynku z altaną, stołem i ławkami. Wokół placu dodano drzewa, krzewy i byliny. Przy realizacji zadania priorytetem było zapewnienie łatwego dostępu do wszystkich miejsc i atrakcji oraz przyjazność dla osób z niepełnosprawnościami. Cała inwestycja pochłonęła ponad 350 000 złotych i została wybrana do realizacji przez mieszkańców w głosowaniu na projekty z Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

Warto wiedzieć, że Bydgoski Budżet Obywatelski to specjalna forma konsultacji społecznych, w której mieszkańcy bezpośrednio głosują na projekty, które zostaną zrealizowane w kolejnym roku. Miasto przeznacza na ten cel 16 milionów złotych w 2023 roku. Do 6 czerwca trwa możliwość zgłaszania pomysłów do kolejnej edycji programu, a najłatwiej zrobić to za pomocą formularza online.