Zakończony konkurs na częstotliwość radiową w Bydgoszczy

Krajowa Radiofonia i Telewizja (KRRiT) podjęła decyzję kończącą konkurs na dostęp do częstotliwości radiowej w Bydgoszczy. Specjalistyczny portal internetowy press.pl podał tę wiadomość jako pierwszy, informując o zakończeniu konkursu.

Jak wynika z udostępnionych szczegółów, rywalizację, która rozpoczęła się w połowie marca tego roku, na wniosek Krajowej Radiotelefonii i Telewizji, zwyciężyło Rock FM. To projekt Leszka Kozioła, który teraz będzie mógł cieszyć się prawami do nadawania.

Choć Rock FM stało się triumfatorem, nie były to jedyny podmiot starający się o uzyskanie prawa do nadawania na częstotliwości 99,5 MHz. Wśród innych uczestników konkursu znalazły się: Antyradio, Meloradio oraz Rock Radio – wszystkie należące do grupy Eurozet. Chęć zdobycia częstotliwości wyraziły również stacje radiowe ZPR Media: Radio Z Wami FM oraz SuperNova.

Wygrana w konkursie oznacza dla Rock FM obowiązek nadawania programu radiowego o treści uniwersalnej, z silnym naciskiem na tematykę lokalną skoncentrowaną na Bydgoszczy i jej okolicach. Koncesja przyznana przez Krajową Radiotelefonię i Telewizję pozwoli stacji na dziesięć lat działalności na wybranej częstotliwości.