Zapowiedź nowego transferu w ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz potwierdzona przez prezesa Kanclerza

Wygląda na to, że drużyna żużlowa ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz wkrótce powita w swoich szeregach nowego młodego zawodnika. Prezes klubu, Jerzy Kanclerz, podczas rozmowy radiowej z Radiem Elka potwierdził informacje o zawarciu kontraktu z Franciszkiem Majewskim.

Ruch ten nie został jeszcze oficjalnie ogłoszony przez zarząd klubu, jednak objawy wskazują, że takie ogłoszenie może nastąpić niebawem. Kanclerz zapewnił, że podejmowane są kroki w tym kierunku. „Podpisaliśmy kontrakt z Franciszkiem Majewskim i jego rodzicami, ponieważ ten młody żużlowiec kończy 18 lat dopiero w grudniu, a w takim przypadku wymagana jest zgoda rodziców”, wyjaśnił prezes.

Teraz przed ABRAMCZYK Polonią Bydgoszcz stoi kolejne zadanie – finalizacja transferu z Kolejarzem Rawicz. Pomimo tego, że klub ten wycofał się z rozgrywek, przysługuje mu ekwiwalent za wyszkolenie zawodnika. Kwota ta wynosi 240 tysięcy złotych.

Jerzy Kanclerz zapewnia, że jest w ciągłym kontakcie telefonicznym z przedstawicielką klubu z Rawicza. „Chcielibyśmy uregulować tę sprawę jak najszybciej”, zaznacza prezes ABRAMCZYK Polonia Bydgoszcz.