Złodziej sztuki z Bydgoszczy szybko złapany dzięki kamerom miejskim

Operator systemu monitoringu w Bydgoszczy sprawnie współpracował z lokalnymi służbami porządkowymi, co umożliwiło szybkie zatrzymanie sprawcy aktu wandalizmu na Wyspie Młyńskiej. Jak podaje Straż Miejska, incydent miał miejsce podczas wieczornych godzin niedzieli, 21 stycznia. Około 21:30 pracownik straży dostrzegł na monitorach grupę osób gromadzących się na popularnym miejscu spotkań mieszkańców miasta.

Dewastator sztuki publicznej, będący członkiem tej grupy, przystąpił do niszczenia rzeźb przedstawiających instrumenty muzyczne. Z relacji Straży Miejskiej wynika, że najpierw poszkodowanym stała się gitara, a później padło także na saksofon. Ten bezprecedensowy akt wandalizmu nie pozostał niezauważony.

Natychmiast po zauważeniu całego zajścia, operator monitoringu powiadomił dyżurnego Komisariatu Policji Bydgoszcz-Szwederowo o sytuacji. Pomimo faktu, że sprawca usiłował opuścić miejsce zdarzenia razem z resztą grupy, jego dalsze kroki były uważnie śledzone przez pracownika obsługującego monitoring. Operator bezpośrednio przekazywał informacje o trasie ucieczki mężczyzny do dyżurnego policji.

Dzięki błyskawicznej reakcji i efektywnej interwencji, funkcjonariusze zdołali zatrzymać człowieka odpowiedzialnego za dewastację rzeźb w okolicach skrzyżowania ulic Focha i Tamka. Teraz, ten nieodpowiedzialny akt wandalizmu będzie musiał odpokutować odpowiednio do prawa, a nagrania z monitoringu mogą posłużyć jako dowód w prowadzonym postępowaniu.