Zwiększone finansowanie dla lotów między Bydgoszczą a Krakowem

Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego zdecydował się zaoferować wsparcie dla połączeń lotniczych między Bydgoszczą a Krakowem. Planuje na ten cel przekazać budżet wynoszący ponad dwa miliony złotych brutto, mający służyć promocji regionu. Z informacji uzyskanych przez portal Rynek Lotniczy wynika, że jedyne oferty pochodziły od Polskich Linii Lotniczych LOT. Za każde miejsce na pokładzie samolotu Urząd zobowiązał się dołożyć 322 złote.

Po przerwie zimowej, 16 czerwca wznowiono regularne loty z Krakowa do Bydgoszczy. Połączenia te są obsługiwane przez Polskie Linie Lotnicze LOT i realizowane są dwa razy w tygodniu. Loty wylatują z krakowskiego portu lotniczego im. Jana Pawła II i docierają na bydgoskie lotnisko. W piątki samolot z Krakowa przylatuje do Bydgoszczy o godzinie 21:50, natomiast sobotnie wyloty z Bydgoszczy do Krakowa zaplanowano na godzinę 6:50.

Drugi zestaw lotów zostanie przeprowadzony według takiego samego harmonogramu. Przyloty będą realizowane w poniedziałki, z kolei wtorki będą dniem wylotów z Bydgoszczy. Na obsługę tych połączeń LOT wyznaczył 82-miejscowy samolot typu embraer 175. Rozkład został starannie przygotowany, aby spełniać oczekiwania zarówno pasażerów podróżujących w celach biznesowych, jak i tych, którzy planują spędzić weekend poza domem.