19-latek z Bydgoszczy zatrzymany za kradzież roweru elektrycznego

Dzięki szybkiemu działaniu bydgoskich policjantów pracujących w Śródmieściu, udało się złapać 19-letniego mężczyznę, który naraził się na oskarżenie o kradzież. Skradziony przez niego rower elektryczny, o wartości 3 tysięcy złotych, został odzyskany po jego szybkiej sprzedaży. Już usłyszał on zarzuty dotyczące tego czynu.

Całe zdarzenie miało miejsce w czwartkowy poranek, dokładnie 12.10.2023 o godzinie 0:50, na jednej z ulic Bydgoszczy – Zygmunta Augusta. Właściciel niezabezpieczonego roweru elektrycznego zauważył jego brak i po południu tego samego dnia zgłosił ten fakt do służb policyjnych ze Śródmieścia Bydgoszczy. Zaznaczył przy tym, że wartość strat wynosi 3 tysiące złotych.

Do sprawy natychmiast przystąpili funkcjonariusze miejskiego wydziału kryminalnego. Ich celem było jak najszybsze ustalenie tożsamości sprawcy oraz jego zatrzymanie. Po przeprowadzeniu analizy zgromadzonych dowodów i identyfikacji wizerunku sprawcy, udało im się doprowadzić do końca śledztwa. Zarzut kradzieży został postawiony, a rower odzyskany.