Wizyta przedszkolaków w bydgoskim komisariacie

Centrum Bydgoszczy stało się niedawno miejscem nietypowej wizyty. Młodzi goście z Katolickiego Niepublicznego Przedszkola, które swoją siedzibę ma przy ulicy Wojska Polskiego numer 7, odwiedzili miejscowy komisariat. Cel ich wyprawy? Poznanie na co dzień nieosiągalnego dla nich zawodu – policjanta. Niewątpliwie, bliski kontakt z funkcjonariuszami i możliwość zobaczenia ich pracy z perspektywy „od środka” to dla tych najmłodszych duże przeżycie, budzące ogromne emocje, radość i zaciekawienie. Maluchy z entuzjazmem powitały policjanci odpowiedzialni za profilaktykę.

Podczas spotkania, dzieci miały szansę lepiej zrozumieć codzienną służbę funkcjonariuszy. Z nieukrywanym zainteresowaniem zwiedzały kolejne miejsca, gdzie pracują policjanci, zapoznając się między innymi z dyżurką – sercem każdego komisariatu.

Z dużym entuzjazmem przedszkolaki obserwowały prezentację munduru i wyposażenia funkcjonariusza. Takie spotkania są doskonałą okazją do przybliżenia najmłodszym specyfiki pracy w policji, zawodzie który szczególnie dla nich jest pełen tajemnic. Jednak wizyta ta nie była tylko atrakcją, miała także duże znaczenie edukacyjne. Dzięki niej maluchy dowiedziały się, że policjant to osoba, na której zawsze można polegać, zwłaszcza gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc lub grozi nam niebezpieczeństwo.