5 Memoriał Ireny Szewińskiej

Wtorek, 6.06, będzie datą 5. Memoriału Ireny Szewińskiej, który odbędzie się na stadionie Zawiszy. Na starcie tego prestiżowego wydarzenia zobaczymy czołowych lekkoatletów świata. Serdecznie zapraszamy do wspólnego dopingowania! Przed nami wielkie święto lekkiej atletyki, gdyż już po raz piąty Bydgoszcz gości lekkoatletów z różnych zakątków globu, którzy będą rywalizować w memoriale ku czci Ireny Szewińskiej.

Lista zaproszonych gwiazd, które pojawią się na stadionie Zawiszy we wtorek, jest imponująca. W konkursie rzutu młotem pań największą gwiazdą będzie Anita Włodarczyk, trzykrotna mistrzyni olimpijska i czterokrotna mistrzyni świata. W walce o zwycięstwo zmierzy się z Polką Malwiną Kopron oraz z medalistkami ostatnich Mistrzostw Świata, takimi jak Amerykanki Brooke Andersen, Janee Kassanavoid i Kandadyczka Camryn Rogers. Wśród mężczyzn możemy spodziewać się pojedynku Pawła Fajdka z Wojciechem Nowickim.

Niezwykle emocjonujący zapowiada się również konkurs tyczkarzy. Na starcie pojawią się medaliści olimpijscy z Tokio i Rio de Janeiro – Chris Nilsen oraz Sam Kendricks. Z wygranej będzie myślał również Piotr Lisek. Do rywalizacji przystąpi również miejscowy zawodnik, bydgoszczanin Paweł Wojciechowski, dla którego ten start będzie wyjątkowy.