Senioriada oraz Kiermasz kapeluszowy już za kilka dni

Za kilka dni odbędzie się Senioriada oraz Kiermasz kapeluszowy, będące częścią tygodnia międzypokoleniowego w Bydgoszczy. Uroczystości rozpocznie kolorowy Przemarsz Kapeluszowy, który odbędzie się 10 czerwca. Senioriada przyniesie wiele atrakcji zarówno dla seniorów, jak i dla innych grup wiekowych. Podczas wydarzenia młodzież i seniorzy będą wspólnie uczestniczyć.

Przewiduje się, że Przemarsz będzie szczególnie barwny i głośny. Tym razem poprowadzą go Zespół Pieśni i Tańca „Płomienie” z MDK nr 4 oraz Orkiestra Dęta przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Osoby posiadające najciekawsze nakrycia głowy, zarówno seniorzy, jak i dzieci, będą miały szansę zdobyć cenne nagrody. Na stronie www.BydgoszczSeniorom.pl dostępny jest formularz, dzięki któremu wszystkie zainteresowane organizacje i środowiska senioralne, które wezmą udział w Przemarszu, mogą wpisać się do księgi pamiątkowej wydarzenia.

Senioriada to święto rodzinne, które skupia się na seniorach. Pierwsza edycja projektu odbyła się w ubiegłym roku i skorzystało z niej blisko 3 tysiące uczestników, biorąc udział w spotkaniach, koncertach, szkoleniach, warsztatach i piknikach. Wydarzenie jest kontynuowane, a przygotowania angażują wiele organizacji, instytucji, szkół i środowisk.