52-letni mieszkaniec Bydgoszczy dziękuje policjantowi za uratowanie życia

Odebrany kilka dni temu list przez Komendanta Komisariatu Policji w Bydgoszczy-Śródmieście pełen był podziękowań od 52-letniego mężczyzny za uratowanie jego życia. W swoim liście, mężczyzna opowiedział o swoim dramatycznym doświadczeniu, które miało miejsce 12 maja 2024 roku na basenie Astoria w Bydgoszczy. Podczas pływania, niespodziewanie doszło do zatrzymania jego krążenia.

Głównym bohaterem tej sytuacji okazał się starszy posterunkowy Krystian Martynowicz, który bez wahania zdecydował się na przeprowadzenie skutecznej resuscytacji. To dzięki jego decyzyjności, umiejętnościom i zaangażowaniu, 52-latek nie tylko powrócił do życia, ale również odzyskał w pełni sprawne funkcje mózgu i ciała. Akcja reanimacyjna trwała aż 40 minut, za każdą z nich wyraził on swoją wieczną wdzięczność.

W swoim liście, mężczyzna apeluje o nagrodę dla posterunkowego Martynowicza za jego brawurową akcję ratunkową. Zatrzymanie krążenia zostało szybko zauważone przez innych obecnych na basenie. Martynowicz, który przypadkiem trenował w Centrum Rekreacji Astoria, natychmiast dołączył do ratownika z basenu i wspólnymi siłami wyciągnęli mężczyznę z wody. Posterunkowy rozpoczął resuscytację krążeniowo-oddechową, wykorzystując również defibrylator AED dostarczony przez ratownika. Następnie wspierał ratowników medycznych po ich przybyciu, pomagając ustalić dane personalne mężczyzny i powiadamiając jego rodzinę.