62-latka z Bydgoszczy sprzedała nielegalne papierosy – towary zostały zabezpieczone przez policję

W wyniku skutecznego działania policji z bydgoskiego Śródmieścia, na światło dzienne wyszło nielegalne przedsięwzięcie handlowe prowadzone przez 62-letnią kobietę. Funkcjonariusze zabezpieczyli ponad cztery tysiące jednostek papierosów i cztery litry alkoholu, które nie posiadały obowiązkowych polskich znaków akcyzy. Działalność kobiety, polegająca na sprzedaży takiego rodzaju towarów, naruszała przepisy kodeksu karnego skarbowego, przez co uszczupliła Skarb Państwa o blisko sześć tysięcy złotych.

Nietypowa działalność kobiety została zauważona przez policjantów z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą Komisariatu Policji Bydgoszcz-Śródmieście. Podejrzewali oni, że ta osoba, znana na lokalnym targowisku ze sprzedaży różnego rodzaju artykułów gospodarstwa domowego, może również prowadzić nielegalny handel tytoniem i alkoholem bez polskich znaków akcyzy.

Swoje podejrzenia funkcjonariusze postanowili sprawdzić 25.03.2024, kiedy to udali się do miejsca pracy 62-latki. Po przybyciu na miejsce, potwierdzili, że kobieta posiada nielegalne towary – papierosy i alkohol bez polskich znaków akcyzy. Mimo, że oficjalnie prowadziła sprzedaż legalnych towarów, ukrywała zakazane produkty w jednym z handlowych boksów.