Tania energia z własnej sieci energetycznej jest możliwa dzięki fotowoltaice. Na inwestycję można otrzymać dofinansowanie, co mniejsza koszty zakupu i montażu urządzeń.
Niższe rachunki za energię elektryczną – czy to możliwe?
Ogrzewanie budynku i wody energią elektryczną jest niezwykle popularne, ze względu na szereg zalet. Do których się zalicza:
- montaż instalacji – prosty i stosunkowo niedrogi w porównaniu z systemami opartymi na gazie czy oleju,
- brak paliwa – nie ma potrzeby poszukiwania opału i składowania, co jest wygodnym rozwiązaniem, ale i bezpiecznym,
- brak emisji szkodliwych substancji – ogrzewanie prądem nie generuje spalin czy innych szkodliwych substancji,
- możliwość korzystania z odnawialnych źródeł energii – połączenie z panelami słonecznymi, przyczynia się do zmniejszenia rachunków za prąd.
Ogrzewanie domu prądem jest wygodne, ponieważ można podłączyć dowolne urządzenia grzewcze, bez konieczności przerabiania instalacji.
Odnawialne źródła energii – zużycie energii elektrycznej
Cena energii z roku na rok wzrasta, co nie tylko dla gospodarstw domowych, ale i firm staje się sporym obciążeniem. Można jednak ograniczyć koszty ogrzewania budynku i wody użytkowej prądem do minimum. Tania energia jest dostępna dla klientów indywidualnych oraz biznesowych, dzięki odnawialnym źródłom energii. Pompy ciepła pobierają energię z powietrza, wody lub ziemi, a zasilane są przez Instalacje fotowoltaiczne.
Nadmiar zmagazynowanej energii elektrycznej przesyłany jest do Zakładu Energetycznego, skąd można ją pobierać w razie potrzeby, jak również odsprzedać przedsiębiorstwu. Własna energia elektryczna daje niezależność i duże oszczędności, a koszty inwestycji pozwalają obniżyć: program „Mój Prąd” i ulga termomodernizacyjna.
Instalacje fotowoltaiczne – tania energia
Tania energia elektryczna dla przedsiębiorców i gospodarstw domowych jest możliwa dzięki montażowi paneli fotowoltaicznych. Urządzenia należy zamówić tylko u sprawdzonych producentów, by mieć gwarancję niezawodności działania. Cena paneli fotowoltaicznych zależy od komponentów, mocy urządzeń oraz ich wielkości. Na koszty wpływa także rodzaj dachu, na którym mają być zainstalowane panele fotowoltaiczne.
Montaż należy koniecznie powierzyć fachowcom. Aby myśleć o fotowoltaice, trzeba posiadać nieruchomość. Jeśli instalacja ma zostać umieszczona na budynku, dach musi być wytrzymały, by utrzymał obciążenie. Wybór miejsca również nie jest przypadkowy. W pobliżu domu nie mogą znajdować się budynki, drzewa czy słupy, które zacieniują panele i wówczas instalacja fotowoltaiczna jest mniej wydajna.