70-latek zatrzymany z 2000 paczek nielegalnych papierosów

Policjanci z wydziału zajmującego się przestępczością gospodarczą przeprowadzili skuteczną akcję, która ujawniła próbę przemytu nielegalnych wyrobów tytoniowych. W centrum uwagi znalazł się 70-letni mężczyzna, który podejrzewany był o transport towarów bez odpowiednich znaków akcyzowych.

Kontrola drogowa ujawnia nielegalny towar

Funkcjonariusze ruchu drogowego zareagowali na sygnały o możliwym przewożeniu nielegalnych papierosów, zatrzymując pojazd do rutynowej kontroli. Podejrzenia okazały się uzasadnione, gdyż w bagażniku samochodu odkryto duże ilości wyrobów tytoniowych.

Skala przestępstwa i jego konsekwencje

Podczas dokładnego przeszukania pojazdu, zabezpieczono 2000 paczek papierosów, które nie miały wymaganych znaków skarbowych akcyzy. Działania te spowodowały potencjalne straty dla Skarbu Państwa sięgające niemal 50 000 złotych, związane z nieodprowadzonymi opłatami podatkowymi.

Odpowiedzialność karna i dalsze kroki

Starszy mężczyzna, zidentyfikowany jako główny podejrzany, stanie przed sądem za przestępstwo skarbowe. Zarzuty opierają się na artykule 65 Kodeksu karnego skarbowego, dotyczącym paserstwa akcyzowego. Zarekwirowany towar został przekazany do dalszych postępowań jako dowód w sprawie.

Cała akcja, będąca efektem współpracy różnych wydziałów policji, pokazuje zdecydowane podejście organów ścigania do zwalczania przestępczości gospodarczej. Skuteczne działania funkcjonariuszy mają na celu nie tylko eliminację nielegalnych działań, ale również ochronę dochodów państwa.

Źródło: Policja Kujawsko-Pomorska