Athanasios „Thanasis” Skourtopoulos nowym trenerem

Zaszły istotne zmiany na fotelu trenera grupy Enea Abramczyk Astoria Bydgoszcz. Marek Popiołek nie jest już trenerem, jego miejsce przejął grecki szkoleniowiec Athanasios „Thanasis” Skourtopoulos.

Marek Popiołek został trenerem „Asty” w kwietniu 2022 roku. Kibice bydgoskiego klubu już go znają: w sezonie 2020/2021 jest jednym z asystentów Artura Gronka. Rok później został zastąpiony na stanowisku trenera Astorii. Wcześniej Popiołek prowadził m.in. HydroTruck Radom, jest także byłym specjalistą Polsatu Sport w zakresie transmisji meczów ligowych.

Popiołek rozpoczął pracę z zupełnie zmienionym składem „Asty”. Młodzieżowa drużyna nie miała jednak udanego startu w rozgrywkach Energa Basket Ligi, tracąc jedno uderzenie do wczesnych zwycięstw. Nie brakowało momentów dobrej gry – „Aście” udało się wygrać derby z Twardymi Piernikami Toruń (które nie ustępowały bydgoskiej drużynie) czy pokonać Kingę Szczecin. Aktualny bilans zespołu to pięć zwycięstw i czternaście porażek, co plasuje ich na 14. miejscu w tabeli.