Purinova będzie miała energię cieplną

ENERIS Proeco rozpoczęło dostarczanie energii cieplnej firmie Purinova, która działa na terenie byłych Bydgoskich Zakładów Chemicznych. To kolejny klient, który wykorzystuje ciepło środowiskowe wytwarzane w bydgoskim zakładzie do termicznego przekształcania odpadów niebezpiecznych.

„Cieszymy się, że do grona naszych klientów dołączyła kolejna firma działająca na terenie Bydgoskiego Parku Przemysłowo -Technologicznego. Ciepło z odpadów przetwarzanych w naszej instalacji jest skutecznym remedium na problemy wynikające z kryzysu energetycznego.  A przede wszystkim wysokich cen surowców kopalnych. Dziś naszą największą ambicją jest zapewnienie skutecznej dystrybucji ekologicznego ciepła. Dla wszystkich chętnych podmiotów działających na terenach dawnych Zakładów Chemicznych oraz Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego” – mówi Artur Wołowski, wiceprezes zarządu i dyrektor naczelny ENERIS Proeco.

W ramach kontraktu zostanie zbudowany rurociąg ciepłowniczy o długości ok. 1,5 km, który połączy blok ENERIS Proeco z zakładem Purinova. Zakład Purinova wytwarza parę o temperaturze 175-185°C i ciśnieniu roboczym 0,9-1 MPa. Dzięki temu stabilne dostawy energii realizowane są przez 365 dni w roku.