Bale ósmoklasistów – wydatki niczym na studniówkę

Pierwsze bale dla uczniów klas ósmych szkół podstawowych są coraz bliższe, a związane z nimi koszty przypominają wydatki na tradycyjne studniówki. Przygotowania do tych uroczystości obejmują zakup biletu za 190 złotych, sukienki w tej samej cenie oraz butów za 100 zł. 15-letnia uczennica Szkoły Podstawowej nr 9 z Fordonu w Bydgoszczy opowiada o swoich przygotowaniach do balu klas ósmych, jednocześnie zwracając uwagę na finansowe obciążenie dla jej rodziców.

Bal odbędzie się w ostatnim tygodniu bieżącego roku szkolnego, dokładnie 20 czerwca, w Bydgoskim Centrum Targowo-Wystawienniczym w Myślęcinku. Uroczystość ta będzie okazją do wspólnej zabawy niemal wszystkich ósmoklasistów, którzy już niedługo pożegnają się ze szkołą podstawową. Z klasy wspomnianej uczennicy ponad 90% osób zamierza wziąć udział w balu. Pozostali uczniowie są jeszcze niezdecydowani lub zrezygnowali z udziału.

Powody rezygnacji różnią się – niektórzy twierdzą, że nie przepadają za tego typu imprezami, inni uważają, że koszty uczestnictwa są zbyt wygórowane. Młoda bydgoszczanka zwraca uwagę na znaczne wydatki związane z uczestnictwem w balu ósmych klas – podkreślając, jak bardzo wpływają one na budżet jej rodziny.