Budowa parkingu na Bartodziejach

Wkrótce ruszy budowa wybrana przez ponad 250 bydgoszczan w głosowaniu na Bydgoski budżet Obywatelski. Jest to nowy parking na Bartodziejach przy ulicy J. Pestalozziego. Będą to nowe miejsca postojowe naprzeciw Zespołu Szkół Budowlanych. Parking stanie się swoistego rodzaju przedłużeniem ulicy w północną stronę. Projekt zakłada zbudowanie drogi dojazdowej o szerokości 5m wraz z kilkunastoma miejscami parkingowymi. W projekcie został również uwzględniony chodnik łączący parking z wieżowcem stojącym przy ulicy M. Skłodowskiej – Curie 28a, kanalizacja burzowa oraz oświetlenie.

Podczas pierwszego przetargu na realizacje projektu nie wybrano żadnego wykonawcy, natomiast do drugiego przetargu, zabezpieczono dodatkowe fundusze. W tej chwili przeprowadzana jest weryfikacja oferty złożonej przez potencjalnego wykonawcę, jego wycena pierwszego etapu zadania opiewa na 262 tysiące złotych i mieści w środkach przeznaczonych na realizację tego zadania. Prace zajmą około 2 miesiące od momentu podpisania umowy na realizację.

W Bydgoskim Budżecie Obywatelskim mieszkańcy poprzez głosowanie bezpośrednio wybierają zadania, które mają zostać zrealizowane w następnym roku kalendarzowym. Na cele, które mają zostać zrealizowane w 2023 roku miasto zabezpieczyło 16 milionów PLN. By zobaczyć wyniki głosowania z wszystkich osiedli należy wejść na stronę www.bdgbo.pl.